Autor Wiadomość
gość
PostWysłany: Sob 10:44, 25 Wrz 2010    Temat postu: biały=głuchy? Bzdura!!!

Dokładnie, po prostu biały to standardowa maść bulków. Rzadziej spotykane są tzw. solidy czyli jednokolorowe psy. A psy chorujące na głuchotę to psy rozmnażane z krycia białe na białe. Częste krycie białym psem może powodować głuchotę.Czyli ludzie, kupujmy psy rodowodowe, wtedy mamy pewność że są zdrowe bo przebadane są szczeniaki jak i rodzice. I wiemy że hodowca, miłośnik rasy nie zbija tylko kasy ale dba o dobro maluchów i przyszłych właścicieli.
Gość
PostWysłany: Pią 12:24, 18 Lip 2008    Temat postu: Re: Bulterier

K@kun napisał:

Ciekawostki
U albinosów często spotyka się głuchotę wrodzoną.


co za bzdura!!!! nie ma bulterierów albinosów!!!
rezus
PostWysłany: Śro 20:48, 12 Mar 2008    Temat postu:

czy mógłby mi ktoś napisać ile mniej/więcej kosztuje utrzymanie bulteriera?
Moterjohated3
PostWysłany: Śro 10:12, 14 Mar 2007    Temat postu:

Nicole Kidman Blowjob!
http://Nicole-Kidman-Blowjob.org/WindowsMediaPlayer.php?movie=647725
K@kun
PostWysłany: Śro 18:33, 31 Maj 2006    Temat postu: Bulterier

Krótki rys historyczny
Pierwsze opisy psów walczących, podobnych do bulteriera spotykamy w literaturze dużo wcześniej, zanim to nazwany ojcem rasy James Hinks przyprowadził je w roku 1862 na wystawę. Taplin (cytowany u Backmana) w 1803 roku pisze o terierach krzyżowanych z buldogiem wśród niższych warstw społecznych, których używano do polowań. Z roku 1808 pochodzi obraz Jamesa Warda przedstawiający bullterriera maści czarno podpalanej z białymi znaczeniami. Według Edwarda C. Asha były już w roku 1819 białe psy nazwane Bulterierami Paddington, ważyły około siedemdziesięciu angielskich funtów, a więc ponad 30 kilogramów. Głowy miały podobne do boksera. Doktor Emil Hauck, legendarny hodowca austriacki posiadał w swej kolekcji dwie ryciny A. Alkena z roku 1920 na których autor przedstawia białe bulteriery. Około roku 1830 studenci z Oxfordu (Freeborns) wyhodowali białe bullterriery a w roku 1842 Sir Richard Burton zabrał takiego psa do Indii, gdzie rasa ta stała się jedną z najbardziej lubianych przez kolonistów. W "gladiatorach" Dr. Fleig zamieścił reprodukcję kolorowanego sztychu przedstawiającego bulteriera z roku 1826 zwanego "Pincher", białego z latami na głowie i u nasady ogona. Można by cytować liczne przykłady, że James Hinks wcale nie był wynalazcą bulteriera, a wiedzę tę zaczerpnęłam z książek takich autorytetów jak: Tom Homer, dr Dieter Fleig i prof. dr Hans Raber. James Hinks był handlarzem zwierząt z Worcester Street w Birmingham. Handlował nie tylko psami, lecz również dzikimi zwierzętami. Około 1850 roku zaczął krzyżować bullterriery ze staroangielskimi białymi terierami, wspomina się także o collie, dalmatyńczykach i chartach. Hinks miał ambicję by wyhodować rasę o białe maści, nie było to trudne, ponieważ jest to maść recesywna w stosunku do innych. dlatego białe psy łączone z białymi dają zawsze białe potomstwo. Jego psy miały być piękniejsze od dawnych bullterrierów, ale musiały posiadać ich cechy charakteru - waleczność i zwinność. Aby udowodnić wyższość swej białej odmiany, którą nazwał bulterrier zdecydował Hinks, że jego suka Puss stanie do walki w Trappers Yard w Londacre. Ważącej 40 funtów Puss wpuszczono na arenę przeciwnika o wadze 60 funtów, pokonała go po trwającej pół godziny walce. Bezpośrednio po tym pokazano ją na wystawie, gdzie zdobyła nagrodę specjalną dla psa o najlepszej kondycji.


Użytkowość
Poczatkowo rasa stworzona zostala do walk z psami, innymi zwierzętami, czy takich rozrywek jak zagryzanie szczurów na czas. Współcześnie są psami wystawowymi i kanapowcami. Nie nadają się do stróżowania i nie powinno sie rozbudzać w nich agresji.


Temperament
Bulterier jest zrównoważony, dający się podporządkować, żywy i bystry, lecz często uparty. Wbrew powszechnej opini jest pojętnym uczniem, lecz niezależny charakter utrudnia pracę z psem. Swym wyglądem wzbudza respekt, nierzadko obawę. Jest jednak wyjątkowo przyjazny ludziom, może mieć problemy z zaakceptowaniem innych zwierząt w domu, o ile nie jest do nich przyzwyczajany od szczenięcia lub umiejętnie socjalizowany w okresie późniejszym.


Budowa
Psy o mocnej budowie, muskularne, proporcjonalne. Charakterystyczny profil głowy nie pozwala pomylić bulteriera z innymi terierami typu Bull.


Szata i umaszczenie
Dopuszczalna szeroka skala umaszczenia, od białego do czarnego, możliwa niejednolitość umaszczenia. U psów o umaszczeniu kolorowym, przewaga białego koloru, może być przyczyną dyskwalifikacji na ringu wystawowym.


Utrzymanie
Dość drogi w utrzymaniu. Wymaga doświadczonego i konsekwentnego hodowcy, który będzie potrafił zaspokoić potrzebę dużej aktywności ruchowej.


Popularność w Polsce
Coraz popularniejsza rasa.


Ciekawostki
U albinosów często spotyka się głuchotę wrodzoną.

W początku XIX wieku szczurołapami były niedużych rozmiarów bull and terriers, później wraz z rozwojem tej "dyscypliny sportowej" zastąpiły je teriery, z których dwa o umaszczeniu black and tan (czarne z podpalaniem) przeszły do historii jako zdobywcy rekordów:

Billy - zabił 100 szczurów w 6 minut 13 sekund,
Jacko - udusił 1000 szczurów w godzinę i 40 minut.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group